Aukro nově povede Jan Sadílek z Alzy, cílí na pětinásobný růst během následujících 4 let

PFCNovinky

Jan Sadílek opouští pozici marketingového ředitele Alzy a stává se generálním ředitelem Aukra. Do čtyř let chce v obratu dosáhnout na 20 miliard korun, což je pětinásobek letošního plánu.

„Aukce u nás tvoří 85 procent transakcí a mají obrovský potenciál do budoucna, neboť se jedná o nejspravedlivější určení ceny jak pro kupujícího, tak prodávajícího. Plánujeme růst také v rámci nových vertikál, jako jsou reality nebo auta, a posílit sekci s oblečením či elektronikou. Chceme ale v rámci udržitelnosti dávat věcem druhý život a pomoci e-shopům s použitým či drobně poškozeným zbožím, proto se také zaměříme na maximální zjednodušení procesu vystavení. Máme také ambice expandovat do regionu střední a východní Evropy, první na řadě bude Slovensko,“ říká Jan Sadílek.

Při dalším rozvoji firmy bude Jan Sadílek úzce spolupracovat s Davidem Holým a dalšími kolegy z Pale Fire Capital. Právě investiční skupina kolem Jana Barty a Dušana Šenkypla navyšuje svůj stávající majoritní podíl. Poprvé do firmy vstoupila před dvěmi lety, když za více než 100 milionů korun koupila více než polovinu firmy, přičemž zbytek drží skupina Leverage.

„PFC nyní dle dohodnuté strategie s druhým vlastníkem, investiční skupinou Leverage, zvyšuje svůj podíl v Aukru na 82 procent,“ říká David Holý, jeden ze zakládajících partnerů PFC. „Honza Sadílek má mnohaleté zkušenosti, jasnou vizi a sdílí s námi a s partnery z Leverage ambici vystavět novodobý portál Aukro. Věříme, že s týmem špičkových odborníků jsou stanovené cíle dosažitelné,“ doplňuje Holý.

Více se můžete dočíst ve článku pro CzechCrunch.