Český Slevomat připravil inspiraci, kterou by se americký Groupon mohl vydat

PFCNovinky

Česká investiční skupina Pale Fire Capital se stala akcionářem americké společnosti Groupon. Ta před mnoha lety přišla jako první s modelem hromadných slev, dnes známých z různých slevových portálů. Pro nasdílení inspirace přizvali investoři českou zážitkovou jedničku Slevomat.

Čeští investoři z PFC se na rozvoji amerického Groupon chtějí aktivně podílet, proto pro něj připravili celý soubor dat. Součástí investiční teze je například i potenciál, který by byl realizován, pokud by se Groupon vydal cestou, jak lokálně kdysi prorazil dnes úspěšný a velmi dobře propracovaný Slevomat: „Máme opravdu radost, že jako poctivá česká firma můžeme inspirovat giganty za oceánem a také nás velice těší důvěra, s jakou se na nás investoři PFC obrátili. Uvidíme, jak se k návrhům Groupon postaví, cesta zážitkové destinace se však již léta prokazuje jako byznysově funkční pro všechny zúčastněné strany – slevové portály, spotřebitele i partnery,“ doplňují shodně Marie Havlíčková exCEO spolu s CEO Slevomatu Ladislavem Veselým

Jsme velice vděční společnosti Slevomat, že s námi byla ochotna sdílet know-how, které jsme vedení firmy Groupon mohli ukázat. Pevně věříme, že cesta Slevomatu může posloužit jako velmi zajímavá inspirace k tomu, co by Groupon mohl změnit a jak by z té změny mohl profitovat,“ uvedl dále Jan Barta z Pale Fire Capital.

Společnost Groupon se sídlem v Chicagu byla založena v roce 2008. Dnes obsluhuje na 24 milionů zákazníků. Hodnota akcií společnosti Groupon v posledních letech klesala, nicméně investoři PFC věří, že se jim podaří tento trend zvrátit a pracují na změnách. 

Řada kroků k procesu uzdravení firmy již v Grouponu proběhla – mimo jiné přímo v managementu firmy došlo letos k několika personálním změnám, dále společnost snížila obrovský počet obchodních zástupců a část agendy převedla do on-line prostředí.

Slevomat zaměstnává přes 300 lidí a snaží se lidem přinést život naplněný příjemnými zážitky. Více než 4 miliony registrovaných zákazníků u nich každý den najde tipy na nejkrásnější místa v Česku i po celém světě a zároveň inspiraci, co podniknout v nejbližším okolí. Dohromady dávají nabídky, které jsou výhodné pro kupujícího i prodávajícího, váží si zákazníků i partnerů. Spolupracují jak s malými živnostníky, tak s velkými nadnárodními firmami.