Český startup Daytrip získal investici od Pale Fire Capital na další rozvoj

PFCNovinky

Cestovatelský startup Daytrip navzdory pandemii získává další kapitál na svůj rozvoj. K dosavadním investorům J&T Ventures a Nation1 se nově připojuje pražský venture fond Pale Fire Capital. Peníze budou použity na další vývoj produktu a přípravu pozice pro nový růst cestovatelského trhu.

„V roce 2020 se nám podařilo uřídit cash flow i v rekordním čase refundovat zrušené rezervace a posílit tak důvěru zákazníků. Díky tomu máme skvělou pozici pro opětovný růst cestování v „příštím normálu“, který představuje obrovskou příležitost pro náš unikátní produkt a jeho další rozvoj. Potvrzuje to i zájem dlouhodobě uvažujících investorů,“ říká zakladatel Tomáš Turek.

„Daytrip vnímáme jako vynikající produkt s globální ambicí a silným týmem. A bez ohledu na to, že při současné pandemii celý travel sektorem velmi trpí, chceme podpořit jeho další růst a věříme v jeho ještě vyšší relevanci ve světě se zvládnutým covid19,“ komentuje transakci David Holý, partner Pale Fire Capital.

Daytrip je globální platforma, která zajišťuje turistům meziměstské transfery s místními řidiči. Startup vznikl v roce 2015 s cílem nabídnout turistům alternativu k zažitým způsobům přepravy a autentičtější zážitek. Daytrip nabízí své služby ve více než 60 zemích na 6 kontinentech, nejnověji jsou tyto unikátní poznávací jízdy s místními řidiči dostupné v USA. V minulém roce odbavil přes sto tisíc cestujících při obratu 400 milionů korun.

Přečtěte si původní článek na CzechCrunch.