S Davidem Šiškou zakládáme Purpose Ventures

PFCNovinky

Síly spojují bývalý šéf Bonami David Šiška s kolegy z Pale Fire Capital v čele s Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem a Davidem Holým. Z vlastních peněz rozjíždíme stomilionový fond nazvaný Purpose Ventures, který má ambici investovat do technologických projektů, které řeší největší výzvy dnešního světa.

„Chceme investovat do firem, které přispívají k řešení skutečných problémů dnešního světa. Zároveň to musí být projekty, které jsou postavené na vydělávání peněz, škálovatelnosti a mají globální ambice,“ hlásí David Šiška, partner Purpose Ventures.

„S Davidem jsme se potkali ve správnou chvíli. Nějakou dobu jsme zvažovali změnu modelu Pale Fire Capital a přesměrování našich kapacit. Nechtěli jsme však přijít o seed fázi a hledali jsme způsob, jak to udělat. Davidova myšlenka seed fondu zaměřeného na smysluplné startupy se nám líbila a zapadá nám do přístupu, který jsme k výběru investic doposud měli,“ popisuje Dušan Šenkypl.

Výsledek je takový, že v Pale Fire Capital, kde investujeme vlastní prostředky vydělané v rámci našich předchozích podnikatelských aktivit, se budeme více soustředit na investice do technologických firem v rámci private equity, zatímco podporu v ranější fázi startupů převezme nově vzniklý vehikl Purpose Ventures.

Detailnější článek o přestupu Davida Šišky k nám si můžete přečíst na CzechCrunch.