Dušan Šenkypl a Jan Barta součástí vedení amerického Groupon

PFCNovinky

Jan Barta a Dušan Šenkypl. Autorem fotografie je Goran Tacevski.

Uzavřeli jsme dohodu s americkou společností Groupon. Dušan Šenkypl se tak stal členem představenstva a Jan Barta součástí dozorčího orgánu. Z rozšíření spolupráce máme extrémní radost a těšíme se na úzkou spolupráci a komunikaci s CEO Grouponu Kedarem Deshpande.

Se zhruba 22 % jsme největším akcionářem Grouponu. Dušana Šenkypla Groupon jmenoval členem představenstva, Jan Barta bude v roli „pozorovatele“ s přístupem na jednání představenstva. Naše nová role má spíše poradní povahu, ale i tak očekáváme aktivní podílení se na vývoji Grouponu. Do jisté míry nám bude inspirací Slevomat.

Princip Grouponu je takový, že restaurace či jiné firmy si mohou v rámci optimalizace zásob a kapacit dovolit slevu, která je finančně výhodná jak pro ně, tak pro uživatele i pro samotný slevový portál.

„Zatímco Groupon na svých stránkách nemá službu bez slevy, na Slevomatu to jde a my si myslíme, že to je dobře. Zároveň chceme po vzoru Slevomatu kombinovat zážitky – nabízet balíčky například ubytování, restaurace, wellness a podobně,“ nastínil Šenkypl směr, kterým by se měl Groupon opět vrátit na trajektorii růstu.

„Dohoda s Pale Fire Capital je pro Groupon důležitým milníkem a těšíme se, až budeme moci plně využít zkušeností a vhledu PFC. Věříme, že se postupným naplňováním vytyčených strategických cílů zvýší hodnota našich aktiv a uvolní se potenciál k dalšímu růstu firmy,“ míní Kedar Deshpande.

Autorem fotografie je Goran Tacevski.