Investujeme do českého výrobce tepelných čerpadel Acond

PFCNovinky

Rozhodli jsme se zásadněji přispět k urychlení přechodu od vytápění domácností plynem a podpořit energetickou bezpečnost České republiky a Evropy a investujeme do jednoho z největších českých výrobců tepelných čerpadel společnosti Acond.

Za téměř čtvrtinový podíl (24,3%) urychlíme výstavbu nového výrobního závodu, čímž výrazně znásobíme výrobní kapacity a do roku 2025 máme ambici vyrábět desítky tisíc kvalitních tepelných čerpadel ročně a expandovat do celé Evropy. Společnost Acond založili v roce 2004 v Milevsku bratři Hanusové a v začátcích jim pomáhal i jejich otec. V roce 2020 představili revoluční tepelné čerpadlo, které patří svými parametry mezi nejtišší na evropském trhu, využívá ekologické chladivo, je jedním z nejúspornějších na trhu a umožňuje vzdálenou správu. Dokázali tak vyvinout a vyrábět špičkový produkt ve světové konkurenci.

K investici do společnosti Acond nás přesvědčil zápal, schopnosti a ambice obou zakladatelů, kteří dokázali nastavit společnost pro její další růst a již dnes úspěšně prodávají tepelná čerpadla do několika států Evropy. Zakladatel Jiří Hanus dál zůstává ředitelem společnosti. Společně s finanční investicí hodláme využít naše zkušenosti s budováním rychle rostoucích technologických firem se zaměřením na zákaznickou spokojenost a významně podpořit úspěšný růst společnosti na evropském trhu.

Tímto krokem jsme se také rozhodli nahradit náš únorový závazek k vybudování solárních parků. Financováním znásobení produkce tepelných čerpadel pomůžeme desetitisícům domácností zbavit se závislosti na primárně ruském plynu a výrazně snížit jejich spotřebu energií.