Jan Barta pro Klub investorů

PFCNovinky

S Klubem investorů jsme na začátku tohoto roku navázali spolupráci a mezi jednu z prvních společných aktivit patřila přednáška Jana Barty na téma „Neviditelná hedge fund noha Pale Fire Capital, která poráží všechny světové fondy„. Jako fond máme druhou „neviditelnou“ nohu – interní hedge fund, o kterém se ještě nikdy veřejně nemluvilo a vede ji právě Jan Barta.

Návštěvníci této přednášky byli první, kterým Jan Barta ukázal něco ze své „kuchyně“. Přednáška byla zaměřená na trading PFC od začátku roku 2020 až k dnešnímu dni a také na to, jak se PFC ocitlo v top 1% fondu na světě co se performance týče.

Malá ochutnávka z přednášky v několika bodech:

  • Proč jsme se rozhodli jít 300 % short trh, když v Číne byly na začátku 2020 nízké stovky případů covidu?
  • Proč jsme udělali masivní sázku na producenty zemního plynu, když padaly ceny ropy do mínusových hodnot?
  • Jak jsme zachytili na začátku trend toho, že cena kontejnerové dopravy poletí do nebes a jak jsme na tom vydělali?
  • Proč jsme se rozhodli koupit velké množství call opcí na ropu před vypuknutním konfliktu na Ukrajině?
  • Kdy jsme se rozhodli jít masivně short bláznivě valuované tech stocky?

Jan Barta je jedním z partnerů naší investiční skupiny Pale Fire Capital (PFC). Věnuje se vyhledávání a analýze investičních příležitostí, podílí se na strategiích portfoliových společností a neustále hledá nové příležitosti pro růst PFC. Během studií na University College London se věnoval internetovým businessům, kde využíval svoji kreativitu a strategický nadhled. Úspěšně s dalšími partnery vybudoval několik firem pod NetBrokers Holding, které pak v roce 2016 prodali německé skupině Bauer Media. Část svého času pravidelně věnuje neziskovým projektům a skrze filantropické aktivity se aktivně podílí na zlepšování Česka. Honza je často aktivní na Twitteru, kde pravidelně oslovuje svou komunitu a dělí se o podnikatelské rady.

Přednášky se na místě zúčastnilo téměř 200 lidí. Moc děkujeme za velký zájem a těšíme se na další společnou aktivitu s Klubem investorů.

Přednášku máme nahranou a rádi ji nasdílíme každému, kdo nám pošle potvrzení o finančním daru (v jakékoliv výši) pro Ukrajinu. Žádost a potvrzení pošlete na petra@palefire.com. Do pár dní vám pak zašleme odkaz a heslo na přednášku.