Naše společná cesta s FAVI je u konce

PFCNovinky

Začátkem července jsme úspěšně dokončili náš exit z FAVI, které bylo s obratem 750 mil. Kč v roce 2021 a působením v 9 zemích jednou z vlajkových lodí našeho portfolia.

Do FAVI jsme vstoupili těsně po jejich vzniku v roce 2016 a byla to jedna z našich prvních investic. Od začátku jsme zakladatelům Honzovi Sellers-Zajícovi a Radomírovi Hejlovi pomáhali s nastavením řízení firmy, strategií, vyladěním produktu, ale zejména s dodáním ambice a odvahy, což je „koktejl“, který spolu s rychlostí rozhodnutí a schopností jít rychle do detailu považujeme za naši největší přidanou hodnotu.

Ve spolupráci s kluky (Jan Sellers-Zajíc a Radomír Hejl) jsme od začátku pomáhali s vyladěním algoritmů pro řazení produktů, naceňovací strategii pro partnerské e-shopy, vyladěním marketingových kanálů a odsouhlasili jsme si ambiciózní investice do brand marketingu. FAVI se díky tomu rychle stalo oblíbenou jedničkou pro vyhledávání nábytku a bytových doplňků na trhu s nejširší produktovou nabídkou v kategorii. Přestože je FAVI vyhledávač, pravidelně se umisťuje mezi prodejci nábytku na předních příčkách ve znalosti značky u své cílové skupiny.

Při expanzích, jejíchž tempo jsme výrazně podporovali, tým replikoval postup z Česka. Díky tomu dnes FAVI úspěšně působí na všech devíti trzích a firma je už od roku 2018 zisková.

Koncem roku 2021 jsme se s Honzou a Radomírem shodli, že naše mise a přidaná hodnota je u konce a nejlepší pro budoucnost FAVI bude najít strategického kupce a celým procesem prodeje jsme firmu provedli. Máme radost, že je kupcem právě Emma Capital, která má v portfoliu synergické firmy a má ambici FAVI podpořit v dalším růstu. Zakladatelé Jan Zajíc a Radomír Hejl, kteří odvedli skvělou práci, mají zároveň možnost růst s firmou dál ve svých současných rolích a pokračovat v naplňování své vize. 

Prodej je i významným milníkem pro nás. Ověřili jsme si, že dokážeme najít skvělý tým a mít pro něj velkou přidanou hodnotu. Získaný kapitál chytáme využít k dalším investicím do technologických firem. V rámci našeho posunu do private equity minulý rok nyní hledáme zaběhlé firmy, které narážejí na limity svého růstu a hledají partnera pro další růst. Náš přístup a přidaná hodnota zůstává a díky PFC týmu, který se v posledním roce rozrostl o nové profesionály, dnes navíc pomáháme s doplněním firem správnými lidmi i s finanční a právní podporou.

Děkujeme Honzovi i Radomírovi za spolupráci a přejeme FAVI hodně úspěchů v jejich další fázi. Těšíme se na další úspěšné příběhy, které dál pomůžeme napsat.