Nová ambice, růst a proměna – takový byl rok 2021 v Pale Fire Capital

PFCNovinky

Praha, srpen 2022 – Investiční společnost Pale Fire Capital (PFC) si v roce 2021 stanovila ambiciózní cíl a výrazně posílila. Konsolidovaný obrat dosáhl 1,575 miliardy korun. Objem aktiv narostl na 3,762 miliardy. Tým se rozšířil o seniorní posily. PFC rozšířilo své portfolio o významné investice a úspěšně upsala dluhopisy za 750 milionů korun k novým investicím.

Rok 2021 byl pro nás úspěšný a plný důležitých změn. Stanovili jsme si ambici spravovat do roku 2025 majetek v hodnotě alespoň 20 mld. Kč a stát se silnou finanční skupinou, kombinující technologické private equity a hedge fund působící na západních kapitálových trzích. V roce 2020 jsme spravovali 1,4 mld Kč, proto jsme přenastavili celou organizaci a otevřeli nové pozice, abychom naše ambice dokázali naplnit.

Loni jsme se z primárně venture kapitálové společnosti stali technologickým private equity se záměrem získat silný podíl a vliv v rychle rostoucích technologických firmách, kterým dodáme druhý dech, odvahu, zkušenosti a schopnosti vyrůst do miliardových valuací. Navýšili jsme náš podíl v Aukru a přivedli nového CEO, investovali jsme do pěti nových společností v Česku i v zahraničí včetně vstupu do společnosti Groupon skrze akciové trhy (která byla předobrazem Slevomatu v USA).

Naše nová ambice vytváří velké příležitosti pro kvalitní posily, kterými jsme již částečně doplnili tým PFC i portfolio firmy. Neustále ale hledáme schopné, odvážné a zkušené profesionály s touhou budovat globální byznys na pevných základech, kteří nám pomohou naši ambici naplnit. Nabízíme nově nejen možnost růstu spolu s námi, ale kolegům v PFC týmu nabízíme nově zaměstnanecký investiční program s možností spoluúčasti na úspěchu PFC formou investice se zhodnocením podle růstu portfolia.

Výrazně jsme posílili i byznysově, meziročně náš konsolidovaný obrat rostl přes 60 % a dosáhl 1,575 miliardy korun. Objem aktiv narostl na 3,762 miliardy z 1,436 miliardy v roce 2020. Investovali jsme vyšší stovky milionů korun v rámci posílení podílu ve stávajících firmách a ke vstupu do nových firem. Úspěšně jsme i upsali navýšenou emisi dluhopisů ve výši 750 mil. a získali jsme tím důležitou podporu z trhu pro další růst, za kterou jsme vděční.

Mezi klíčové investice loňska patří dvojka mezi srovnávači pojištění Mubi v Polsku a světová dvojka v indoor cyklistickém tréninku Rouvy, u kterých chceme posílit jejich pozice na největších trzích a akcelerovat jejich zahraniční expanze. Velké ambice máme i s online tržištěm Aukro, se kterým plánujeme expanzi do dalších zemí. Podobnou ambici máme s projektem Munipolis, který v roce 2021 zahájil expanzi do Německa a brzy budou následovat i další země.

Díky investování na západních akciových trzích budujeme vedle private equity druhou silnou kompetenci naší skupiny, která zároveň pomáhá s vyhledáváním zajímavých příležitostí pro private equity část. V roce 2021 jsme odstartovali náš vstup do společnosti Groupon, kde vnímáme růstovou příležitost v rámci obnovy po covidu, zejména pokud dojde i k oslabení hospodářského růstu či recesi, při které budou spotřebitelé výrazně cenově senzitivnější.

Uvědomujeme si, že s úspěchem je spojena zodpovědnost a je součástí naší filosofie také vracet společnosti maximum zpět. Proto jsme v roce 2021 podpořili neziskové organizace, které dělají dobrou práci a jejich téma je nám blízké, částkou 45 mil. Kč.

V roce 2022 pokračujeme v nastaveném tempu. Dosavadní výsledky nás motivují k hledání větších příležitostí ve světě. Pokud máte zkušenosti, ambici a odvahu stát se součástí našeho týmu, napište nám na jsme@palefire.com.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.