Společnost Aukro nově povede Peter Topor

PFCNovinky

Praha, 9. ledna 2023 – Největší český aukční portál Aukro.cz vede od 1.1.2023 Peter Topor. Dosavadní CEO Jan Sadílek v působení v Aukru pokračuje, nově má na starosti oblast Sběratelství a Starožitnictví a stává se marketingovým ředitelem. 

Aukro posiluje svůj management tým. Do role CEO Aukro nastoupil Peter Topor, který dosud působil ve společnosti GymBeam a dříve také v Číst celé

Dál posilujeme top management Grouponu

PFCNovinky

Jan Barta a Dušan Šenkypl. Autorem fotografie je Goran Tacevski.

Po nástupu Vojty Ryšánka do Grouponu, který má za cíl proměnit fungování globálního technologického týmu Grouponu a postavit tým pro vybudování nové technologické platformy pro evropský trh, posilujeme management Grouponu o další tři zkušené členy.

První je Marie Havlíčková, která do roku 2020 vedla Slevomat, a provedla jej spolu s týmem Slevomatu úspěšnou transformací ze slevového portálu v Číst celé

Prodáváme Roivenue strategickému investorovi

PFCNovinky

Po více než 4 letech se naše cesty s Roivenue rozcházejí. Našli jsme strategického investora ScanmarQED, který kupuje 100 % firmy. 

ScanmarQED má vlastní portfolio marketingově-analytických produktů. Roivenue pomůže s prodejem vlastním klientům i expanzemi na trhy západní Evropy a severní Ameriky, kde má vybudované silné obchodní kanály.

Gratulujeme k prodeji Pavlovi Šímovi a celému týmu. Více informací k Číst celé

Stavíme technologický tým o desítkách lidí pro transformaci Grouponu

PFCNovinky

Přebíráme ještě aktivnější roli v transformaci Grouponu, která je dnes již prioritou celé skupiny. Po zapojení našich partnerů Dušana Šenkypla a Jana Barty do představenstva posilujeme vlastními lidmi i management společnosti a stavíme silný technologický tým s cílem transformovat strategii celé společnosti.

Do vedení Grouponu nově nastupuje na pozici Interim CTO Vojtěch Ryšánek, který dosud působil v roli CTO … Číst celé

Posilujeme vedení Semantic Visions

PFCNovinky

Od září převzal pozici jednatele společnosti Semantic Visions Jan Balatka, který má v oblasti sémantické analýzy a strojového učení v globálním businessu dlouholeté zkušenosti ze společnosti Deloitte Czech Republic. Ve vedení ho doplňuje i náš partner,  Petr Krajíček.

Nově se na dalším rozvoji společnosti, a zejména obchodu, bude podílet i Diana Rádl Rogerová, která společně s Janem Balatkou Číst celé

Investujeme do českého výrobce tepelných čerpadel Acond

PFCNovinky

Rozhodli jsme se zásadněji přispět k urychlení přechodu od vytápění domácností plynem a podpořit energetickou bezpečnost České republiky a Evropy a investujeme do jednoho z největších českých výrobců tepelných čerpadel společnosti Acond.

Za téměř čtvrtinový podíl (24,3%) urychlíme výstavbu nového výrobního závodu, čímž výrazně znásobíme výrobní kapacity a do roku 2025 máme ambici vyrábět desítky tisíc kvalitních tepelných čerpadel ročně Číst celé

Jiří Ponrt se stává novým partnerem Pale Fire Capital

PFCNovinky

Od září rozšiřujeme partnerskou strukturu o Jiřího Ponrta, který se tak stává pátým členem. Za deset měsíců u nás Jirka vybudoval téměř od nuly finanční i analytické týmy a prokázal schopnost s námi budovat silnou finanční skupinu stylem, který se nám osvědčil jako úspěšný. Oba týmy pod jeho vedením jsou pro náš další růst zásadní a přinášejí velkou hodnotu Číst celé

Nová ambice, růst a proměna – takový byl rok 2021 v Pale Fire Capital

PFCNovinky

Praha, srpen 2022 – Investiční společnost Pale Fire Capital (PFC) si v roce 2021 stanovila ambiciózní cíl a výrazně posílila. Konsolidovaný obrat dosáhl 1,575 miliardy korun. Objem aktiv narostl na 3,762 miliardy. Tým se rozšířil o seniorní posily. PFC rozšířilo své portfolio o významné investice a úspěšně upsala dluhopisy za 750 milionů korun k novým investicím.

Rok 2021 byl pro … Číst celé

Dušan Šenkypl a Jan Barta součástí vedení amerického Groupon

PFCNovinky

Jan Barta a Dušan Šenkypl. Autorem fotografie je Goran Tacevski.

Uzavřeli jsme dohodu s americkou společností Groupon. Dušan Šenkypl se tak stal členem představenstva a Jan Barta součástí dozorčího orgánu. Z rozšíření spolupráce máme extrémní radost a těšíme se na úzkou spolupráci a komunikaci s CEO Grouponu Kedarem Deshpande.

Se zhruba 22 % jsme největším akcionářem Grouponu. Dušana Šenkypla Groupon jmenoval členem představenstva, Jan Barta bude v roli „pozorovatele“ s … Číst celé