Online Extra Média změnila vlastníka

PFCNovinky

Od dnešního dne je vlastníkem Extra Online Media stoprocentně Burda International CZ. Online Extra Média jsme vlastnili za Pale Fire Capital (75 %) s generálním ředitelem Tomášem Kačenou (25 %). Kačena zůstává generálním ředitelem společnosti EOM a bude podřízen generální ředitelce Burda International CZ Petře Fundové. Burda a Extra Online Media mají dál fungovat jako samostatné subjekty.

Extra Online MediaČíst celé

Jan Barta pro Klub investorů – Investiční trhy, příležitosti a rizika

PFCNovinky

25.4. 2023 večer proběhla další akce pořádaná Klubem investorů s názvem „Where are we?“, na které Jan Barta z Pale Fire Capital hodnotil rizika a příležitosti na současných trzích, a také představil pár investičních nápadů. Své poznatky a zkušenosti předal posluchačům s jasnou vizí a praktickými tipy a na konkrétních příkladech nastínil, jak dosáhnout úspěšného investování.

Přednáška začala úvodním vysvětlením, Číst celé

Změny ve vedení Grouponu pokračují: Jiří Ponrt je novým CFO

PFCNovinky

Jiří Ponrt byl jmenován novým finančním ředitelem amerického giganta Groupon. Počínaje dnešním dnem tak v nejužším vedení firmy plně nahradí Damiena Schmitze. Ponrt do Grouponu přichází z Pale Fire Capital (PFC), a to na doporučení současného CEO Grouponu a jednoho z partnerů PFC Dušana Šenkypla. Jiří Ponrt má v plánu se kvůli této práci přestěhovat z Čech do Chicaga, Číst celé

Americký Groupon má nového CEO

PFCNovinky

Americký Groupon má nového CEO. Řízení transformace společnosti se jde naplno věnovat jeden z partnerů Pale Fire Capital, Dušan Šenkypl.

Představenstvo americké společnosti Groupon jmenovalo do pozice interim CEO Dušana Šenkypla. V této exekutivní roli bude Šenkypl aktivně řídit transformaci Grouponu a dohlížet na každodenní chod společnosti. Ve vedení Grouponu již najdeme řadu Čechů. Se strategií celkové proměny firmy Číst celé

Společnost Aukro nově povede Peter Topor

PFCNovinky

Praha, 9. ledna 2023 – Největší český aukční portál Aukro.cz vede od 1.1.2023 Peter Topor. Dosavadní CEO Jan Sadílek v působení v Aukru pokračuje, nově má na starosti oblast Sběratelství a Starožitnictví a stává se marketingovým ředitelem. 

Aukro posiluje svůj management tým. Do role CEO Aukro nastoupil Peter Topor, který dosud působil ve společnosti GymBeam a dříve také v Číst celé

Dál posilujeme top management Grouponu

PFCNovinky

Jan Barta a Dušan Šenkypl. Autorem fotografie je Goran Tacevski.

Po nástupu Vojty Ryšánka do Grouponu, který má za cíl proměnit fungování globálního technologického týmu Grouponu a postavit tým pro vybudování nové technologické platformy pro evropský trh, posilujeme management Grouponu o další tři zkušené členy.

První je Marie Havlíčková, která do roku 2020 vedla Slevomat, a provedla jej spolu s týmem Slevomatu úspěšnou transformací ze slevového portálu v Číst celé

Prodáváme Roivenue strategickému investorovi

PFCNovinky

Po více než 4 letech se naše cesty s Roivenue rozcházejí. Našli jsme strategického investora ScanmarQED, který kupuje 100 % firmy. 

ScanmarQED má vlastní portfolio marketingově-analytických produktů. Roivenue pomůže s prodejem vlastním klientům i expanzemi na trhy západní Evropy a severní Ameriky, kde má vybudované silné obchodní kanály.

Gratulujeme k prodeji Pavlovi Šímovi a celému týmu. Více informací k Číst celé

Stavíme technologický tým o desítkách lidí pro transformaci Grouponu

PFCNovinky

Přebíráme ještě aktivnější roli v transformaci Grouponu, která je dnes již prioritou celé skupiny. Po zapojení našich partnerů Dušana Šenkypla a Jana Barty do představenstva posilujeme vlastními lidmi i management společnosti a stavíme silný technologický tým s cílem transformovat strategii celé společnosti.

Do vedení Grouponu nově nastupuje na pozici Interim CTO Vojtěch Ryšánek, který dosud působil v roli CTO … Číst celé

Posilujeme vedení Semantic Visions

PFCNovinky

Od září převzal pozici jednatele společnosti Semantic Visions Jan Balatka, který má v oblasti sémantické analýzy a strojového učení v globálním businessu dlouholeté zkušenosti ze společnosti Deloitte Czech Republic. Ve vedení ho doplňuje i náš partner,  Petr Krajíček.

Nově se na dalším rozvoji společnosti, a zejména obchodu, bude podílet i Diana Rádl Rogerová, která společně s Janem Balatkou Číst celé

Investujeme do českého výrobce tepelných čerpadel Acond

PFCNovinky

Rozhodli jsme se zásadněji přispět k urychlení přechodu od vytápění domácností plynem a podpořit energetickou bezpečnost České republiky a Evropy a investujeme do jednoho z největších českých výrobců tepelných čerpadel společnosti Acond.

Za téměř čtvrtinový podíl (24,3%) urychlíme výstavbu nového výrobního závodu, čímž výrazně znásobíme výrobní kapacity a do roku 2025 máme ambici vyrábět desítky tisíc kvalitních tepelných čerpadel ročně Číst celé