Oznamujeme další investici: polský srovnávač pojištění Mubi

PFCNovinky

Skupina Digitics, pod níž srovnávač Mubi.pl patří, zahájila svou činnost v roce 2018, kampaň na srovnávač spustila v červenci 2019. Mubi – současná dvojka na polském trhu se sídlem ve Varšavě – je nejrychleji rostoucí on-line srovnávač pojištění. PFC získává v Mubi podíl ve výši 22,4 %. Celkový trh povinného ručení a havarijního pojištění v Polsku dosahuje 23 000 000 000 polských zlotých (cca 126,5 mld CZK).

Finanční služby jsou bohužel pro zájemce často velmi komplikované a nepřehledné. Rozhodli jsme se pomoc Polákům při rozhodování a zkrátit čas strávený nad rešerší těchto služeb, aby se mohli věnovat něčemu příjemnějšímu, uvedl Michał Laskowski, zakladatel Mubi.pl, který má více než desetileté zkušenosti s platformami v oblasti finančního elektronického obchodování, a doplnil: Stále zde vidíme velký potenciál k růstu – např. ve Velké Británii je lídrem společnost, která vstoupila na trh až jako třetí.”

„Investice v řádech stovek milionů korun přinese další možnosti rozvoje Mubi.pl na rychle rostoucím trhu on-line zákaznických služeb. Ambicí Mubi je stát se v Polsku jedničkou na trhu. V PFC se ale díváme i na další příležitosti v západní Evropě. Díky naší zkušenosti s vybudováním české jedničky ePojisteni.cz a zkušenostem z dalších trhů – např. slovenského Superpoistenie.sk, můžeme pomoci s rozvojem Mubi opravdu efektivně,“ komentuje investici Dušan Šenkypl, partner PFC.

K budoucímu růstu Mubi přispívá i celkový růst e-commerce trhu, poháněný mimo jiné změnou chování spotřebitelů, kteří více nakupují a sjednávají služby přes digitální kanály. Další hnací silou růstu je expanze produktového portfolia, zahrnující například cestovní pojištění. Růst je dále podpořen neustálým vývojem IT platformy, marketingovými strategiemi a nastavením efektivních provozních procesů. 

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která sází na e-commerce a technologie a s těmito oblastmi má velmi bohaté zkušenosti, se nedávno otevřela i drobnějším investorům. Ti dostali příležitost participovat na úspěchu skupiny díky emisi dluhopisů (viz oznámení zde), která bude vydána 12. října. Dluhopisy budou zhodnoceny pevným úrokovým výnosem ve výši 5,75 % p.a.  se splatností v roce 2026 a budou veřejně obchodovatelné na Burze cenných papírů Praha. Detailní informace k dluhopisům i s postupem jak investovat přímo na stránkách J&T Banky zde.

Jak funguje Mubi?

Internetová platforma Mubi agreguje a srovnává nabídku různých typů autopojištění na polském trhu – tedy pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění vozidla proti zničení či odcizení, úrazové pojištění, pojištění asistence. Řidič nejprve vyplní dotazník přímo na www.mubi.pl a na základě svých odpovědí dostane obratem nejvhodnější nabídky od předních poskytovatelů autopojištění. Vybrané pojištění si poté řidič může zakoupit přímo přes internetovou platformu online nebo telefonicky. Pokud si řidič není jistý při výběru nejvhodnějšího pojištění, k dispozici je tým odborníků a pojišťovacích agentů, kteří pomohou telefonicky či e-mailem. Mubi již nyní přináší nejširší nabídku pojištění na polském trhu.