Pale Fire Capital investovala do slovenské gastro skupiny CF Group

PFCNovinky

PFC oznamuje další investici, tentokrát do slovenské skupiny CF Group j.s.a. Ta stojí mimo jiné za koncepty jako Regal Burger, Poke Bistro, La Garnacha, Chuck&Frida či nově Banh-mi-Ba. Investice Pale Fire Capital do CF Group dosahuje výše 2,3 milionu EUR a zahrnuje také prodej podílu, který PFC v Banh-mi-Ba měla. CF Group tak v této síti získává majoritní podíl.

CF Group je zkušená slovenská skupina zaměřující se na tvorbu moderních food konceptů s potenciálem vyrůst na mezinárodní řetězec. Za sebou má několik zajímavých projektů. Patří mezi ně např. síť Regal Burger, který se poprvé objevil na festivalu Pohoda v roce 2013 a nyní je největší sítí prémiových burgráren ve střední Evropě s téměř 30 pobočkami v Čechách a na Slovensku, zdravý fast-casual food koncept Poke Bistro, autentický mexický streetfood La Garnacha, mini foodhalls pod značkou Chuck&Frida, kavárny Cuppa Joe nebo nejnověji síť vietnamských bister Banh-mi-Ba.

Poslední dva roky jsou pro celý svět z pohledu covidu velmi složité, sledujeme velké změny v chování zákazníků. Koncepty gastro podniků se této situaci musí přizpůsobit a inovovat, a to i v oblasti technologií – součástí skupiny jsou i podíly v několika zajímavých startupech se zaměřením na gastro, kterým CF Group pomáhala s vývojem konceptu a vstupem na trh – Trifft, Eatster anebo TracwarePOS. Investici PFC použijeme na strategické budování nových i rozšiřování existujících konceptů, pochopitelně plánujeme v rámci růstu posílit výrazně i nábor. Plány jsou ambiciózní, v Q4/2021 chceme otevřít dalších 20 poboček napříč naší sítí,” uvedl Jozef Bardík, CEO CF Group.

„Investice několika desítek milionů korun přinese možnost škálovat a dále rozvíjet skupinu CF Group. Dojde k posílení marketingu, výzkumu, vývoje, náboru i k celkovému růstu skupiny na Slovensku, v Čechách a nejnověji i v Abu Dhabi. Těší nás, že s rozvojem můžeme pomoci a aktivně přispět našimi zkušenostmi,“ komentuje situaci Jan Barta, partner PFC.

CF Group už použila část investice například na získání většinového podílu v rozvíjející se síti Banh-mi-Ba, které skupina nyní pomáhá se vstupem na slovenský trh. Tento koncept nabízející autentické Banh-mi bagety a vietnamský street food otevře během pár týdnů zbrusu nový podnik v bratislavském komplexu Nivy. Díky strategickému umístění se k těmto pochoutkám může dostat celá řada zákazníků – cestující z přilehlého autobusového nádraží, návštěvníci nákupního centra či zaměstnanci blízkých administrativních budov. 

„Na příkladu Banh-mi-Ba je hezky vidět, že franchising platforma, kterou jsme vytvořili pro Regal Burger, je schopná podpořit i jiné kvalitní značky v rychlém růstu. Plánujeme, že Banh-mi-ba vyroste do jednoho roku na více než dvojnásobek a kromě samostatných provozoven bude také součástí většiny našich nových mini foodhalls pod značkou Chuck&Frida na Slovensku i v zahraničí. Podobným způsobem umíme pomoc také dalším malým sítím a zároveň zájemcům o franšízu, čímž můžeme poskytnout široké portfolio kvalitních značek,” uvedl Jozef Kuzma, COO CF Group.