Pale Fire Capital navýšila svůj podíl ve valuo.cz

PFCNovinky

Praha, 2. května 2022  – Skupina Pale Fire Capital pokračuje v investicích a nově navýšila svůj podíl ve společnosti Valuo Technologies. Ta se zabývá odhady cen nemovitostí na základě analýzy objemného souboru dat. PFC zde navýšilo svůj podíl na 37,5 %.

Společnost Valuo Technologies byla založena v srpnu 2017. Primárně se soustředí na vývoj nástroje pro získání potřebných dat k přesnějšímu odhadu ceny nemovitosti pro profesionály – investory, makléře, odhadce, soudní znalce nebo finanční poradce. Odhad probíhá na základě analýzy dle celé řady informací – od dat z katastru nemovitostí, přes porovnání 8-10 srovnatelných realit v okolí až po porovnání dat z celého trhu, podkladů zpracovaných analytiky atd. Aplikace navíc pro srovnání zobrazí všechny dostupné fotografie i inzeráty k již prodaným realitám v okolí. Uživatel si tak vytvoří jasný obraz o prodaných nemovitostech v okolí svého zájmu včetně toho, jak nemovitosti vypadaly a co se o nich psalo.

Realitní trh zažil opravdu bouřlivý rok 2021. Aktuální situaci využijeme k rozvoji dalších funkcí a služeb, které představíme ve výhledu zhruba 6 měsíců. Investice poslouží také k rozšíření týmu Valua, abychom mohli realizovat naše další plány. Zvažujeme i expanzi do zahraničí – rádi bychom naše služby do budoucna poskytovali například v Rakousku,“ uvedl CEO a zakladatel Valuo Technologies Radek Šitera.

Valuo.cz je velmi užitečný nástroj pro realitní profesionály, který s další funkcionalitou vytvoří ještě více přidané hodnoty pro klienty,“ uvedl Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Hlavní nástroj portfolia Valuo Profi využívají nyní tisíce uživatelů, největší část z nich – až 47 % – tvoří realitní makléři, 28 % finanční poradci. Výpočet Valua přes API na svých webech a aplikacích nyní využívá 19 firem. Výpočty jsou nejpřesnější v oblastech, kde je k dispozici hodně dat o podobných realitách. Čím je nemovitost atypičtější nebo se nachází v lokalitách s menším počtem prodejů, tím je zapotřebí většího zásahu uživatele při úpravě koeficientů a vyřazování nerelevantních srovnávaných nemovitostí. Valuo však není databáze těchto nabídek s historií pro porovnání. Každý nalezený inzerát analytici prošli, aby stav realit ověřili, opravili nesprávně uvedené parametry a vyřadili ty, z jejichž fotografií nebylo možné určit stav nemovitosti – neboť např. stav “velmi dobrý” znamená pro každého opravdu něco jiného. Snaha o párování ukončených nabídek s prodejem, které eviduje katastr, pomůže uživatelům lépe určit cenu a také umožňuje zhlédnout fotografie stavu nemovitosti.

Mezi hlavní klienty Valua patří Kooperativa, Partners, Re/max, Broker trust, Broker Consulting, Hypoteční banka, Česká spořitelna, Moneta Money bank a mnohé další. Firma také nově zahájila spolupráci s Aukro.cz, které nedávno spustilo on-line aukce nemovitostí.

Valuo Technologies dále roste a nabírá do svého týmu, aktuální volné pozice najdete zde https://www.valuo.cz/volna-mista.