Pale Fire Capital se otevírá dalším investorům, vydává dluhopisy

PFCNovinky

Příběh Pale Fire Capital se píše od roku 2015, má čtyři zakládající členy (viz fotografie). Dušan Šenkypl se specializuje na nastavení efektivních organizačních struktur, obchodní týmy a vývoj produktu, David Holý tvoří marketingové strategie portfoliových společností, Jan Barta se věnuje vyhledávání a analýze investičních příležitostí a Petr Krajíček řeší především účetní a daňové aspekty a administrativu firem a transakcí. Za sebou mají velmi zajímavou historii: vybudovali řadu silných společností jako např. NetBrokers Holding, jedničku na trhu porovnávacích platforem, kam spadá ePojisteni.cz, SrovnejTo, Superpoistenie.sk či Tarifomat nebo společnost zaměřenou na lead-gen Elephant Orchestra. 

Nyní do portfolia skupiny patří mmj. evropský leader v on-line vyhledávání nábytku a home decoru s působností v devíti evropských zemích Favi.cz, jehož výnosy rostly v letech 2018-2020 průměrným ročním tempem 48 %, aukční portál Aukro.cz,  které nyní eviduje přes 4,5 milionu registrovaných uživatelů a za poslední rok se přes něj prodalo zboží za 3 mld korun, aplikace pro indoor trénování jízdy na kole a běhání Rouvy, nejrozšířenější české řešení pro komunikací obcí s občany Mobilní rozhlas, technologická společnost Semantic Visions, zaměřující se na inteligentní software pro analýzu obsahu zpráv, UptimeRobot, světová služba na monitoring webu, kterou používá přes 1,3 milionu uživatelů nebo farmářské on-line tržiště SCUK.cz a mnoho dalších.

Partneři v PFC poskytují strategický nadhled a finanční či marketingovou podporu více než 20 firmám. Cílem je zvednout hodnotu portfolia a budovat miliardové firmy. S jejich zakladateli aktivně pracují, pomáhají s expanzí lokálně i na mezinárodní trhy, podporují technologické inovace. Dávají jim příležitost růst, učit se po jejich boku a společně posílit vývoj oblasti e-commerce a technologií.

Meziroční růst podílu e-commerce a význam přínosu pro celou českou ekonomiku potvrzují i nezávislé autority, např. APEK nebo Český statistický úřad. Pro investory je oblast e-commerce zajímavá stejně jako perspektivní technologické tituly. V PFC do této oblasti investují již několik let a nyní se rozhodli vydat pětileté dluhopisy, které umožní participaci na úspěchu i drobnějším investorům: „Jde o přelomový milník na naší cestě postavit největší středoevropskou technologickou private equity skupinu. Hledáme investory, kterým nabízíme bohaté zkušenosti, schopnost analyzovat trendy, přenášet mezioborové know-how. Emise se na trhu objeví 12. října. Dluhopisy budou zhodnoceny pevným úrokovým výnosem ve výši 5,75 % p.a.  se splatností v roce 2026 a budou veřejně obchodovatelné na Burze cenných papírů Praha,” komentuje kroky Jan Barta, partner PFC.

Mandát k umístění střednědobých seniorních dluhopisů získala J&T Banka, která je ihned zařadila do své nabídky investorům. „Dluhopisy s nominální hodnotou ve výši 10.000 Kč jsou určeny investorům, kteří věří rozvoji e-commerce a technologií,“ upřesňuje Martin Kopecký z J&T. Detailní informace k dluhopisům s postupem jak investovat přímo na stránkách J&T Banky zde.

Skupina PFC do konce roku 2020 do portfolia investovala z vlastních zdrojů akcionářů přes 1,1 miliardy korun. K dnešnímu dni tak činí hodnota jistin přijatých půjček od akcionářů 1,54 mld korun, přičemž se zavázali navýšit je o dalších 200 milionů korun.  Dluhopisy vydá skupina v celkové hodnotě do 500 000 000 Kč s možností navýšení až do 750 000 000, každý z dluhopisů je vydáván ve jmenovité hodnotě 10 000 Kč. Portfolio PFC vykazuje i v růstovém režimu kladnou EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů), má za sebou jasnou historii, stabilitu. Dluhopisy jsou zajištěny zástavou 100% podílů v ručiteli, vlastní investice partnerů jsou juniorní vůči dluhopisům. Další detaily k dluhopisům zde.

Podle ČNB dosáhla meziroční inflace v srpnu 4,1 %, to je 13leté maximum. Pokud chtějí investoři ochránit své portfolio, investice do nových dluhopisů s názvem PALE F. F. 5,75/26 nabízejí zajímavou příležitost.

____

Kontakt pro média: David Šiška, david.siska@palefire.com