Přidejte se k našim lovebrandům

ScukUptimeRobotRouvyjenpraceGrouponMunipolisAukroSemantic VisionImage
Image

Groupon

Naše zkušenost s budováním, agregátorů slevových portálů a vhled do jejich fungování včetně úspěchu českého Slevomatu, který vznikl původně jako kopie Grouponu, nám umožnily se z pozice největšího akcionáře podílet na probíhající transformaci Grouponu - tím je odklon od prodeje zboží a zaměření na lokální zážitky a cestování. Dušan Šenkypl a Jan Barta jsou v Grouponu členy boardu.
 
Image

ROUVY

Na Petrovi a Jiřím Samkových nás zaujalo především jejich nadšení pro sport a jejich motivace myšlenkou reálného cyklistického zážitku přímo doma. Právě skvělý zážitek z jízd byl spouštěčem pro naše seznámení se a krůčkem k zařazení ROUVY mezi naše firmy. Na ROUVY se nám líbí, že jde o startup z Vimperka, ale s globálním přesahem a uživateli jak v USA, Kanadě, Francii, tak Španělsku. Navíc jde o další firmu věnující se sportu a ten je nám velmi blízký.

Image

Aukro

Aukro bylo před lety synonymem pro obchodování na internetu. Po setrvalém ústupu z pozic se tehdejší majitel, polské Allegro, rozhodlo Aukro prodat. Koupil ho původní management s finanční podporou českých investorů. Následovaly dva strastiplné roky, které mj. zahrnovaly kompletní vývoj nové platformy, spoustu zklamaných uživatelů i další ekonomický propad. Po této době se situaci konečně podařilo stabilizovat. Nicméně situace byla dále velmi nestabilní, mezi společníky docházelo k neshodám o budoucí strategii, kvůli bankovnímu financování nebylo možné se nadechnout k expanzi. Po důkladné analýze situace jsme se rozhodli původní investory vykoupit, společnost rekapitalizovat a od základu přebudovat způsob jejího fungování organizačně, marketingově i prací s uživateli. V roce 2020 Aukro vyrostlo o více než 50 % a vrací se na své dřívější pozice.
Image

UptimeRobot

UptimeRobot je jedna z největších globálních služeb pro monitorování provozuschopnosti (neboli uptimu) webových stránek. Služba UptimeRobot varuje před značnými potížemi, sleduje doby odezvy stránek, odhalí jakékoliv problémy s výkonem, a o všem Vás okamžitě informuje. Služba monitoruje přes 6 miliónů webových stránek a využívá ji více jak 1,5 milionu uživatelů.

Image

Scuk

Kamil nás svojí myšlenkou na komunitní farmářské tržiště zaujmul zejména proto, že sami máme zkušenosti s nedostatečným sortimentem kvalitních, zejména lokálních a biopotravin na menších městech. Scuk významně pomáhá malým výrobcům a farmářům, podporuje udržitelnost a lokální ekonomiku a jako bonus je to, že spojuje a výtváří sousedské komunity. Kamil se svým týmem odvádí vynikající práci a kvalitními potravinami zásobuje již zhruba 500 sousedských komunit po celé zemi.
Image

Acond

Firmu založili v roce 2004 v Milevsku bratři Hanusové a v začátcích jim pomáhal i jejich otec. V roce 2020 představili revoluční tepelné čerpadlo. Během pá let dokázali vyvinout a vyrábět špičkový produkt ve světové konkurenci. K investici do společnosti Acond nás přesvědčil zápal, schopnosti a ambice obou zakladatelů, kteří dokázali nastavit společnost pro její další růst a již dnes úspěšně prodávají tepelná čerpadla do několika států Evropy.

Image

mubi

Srovnávač pojištění Mubi vznikl v roce 2019 a má za cíl zjednodušit výběr a rozhodování při výběru toho nejlepšího pojištění. Díky naší zkušenosti s vybudováním české jedničky ePojisteni.cz a zkušenostem z dalších trhů, můžeme pomoci s rozvojem Mubi opravdu efektivně. Online zákaznické služby jsou navíc rychle rostoucím segmentem, který nás baví. Ambicí Mubi i nás je být v Polsku jedničkou na trhu.

Image

Zuri

Michal a jeho tým mají ambiciózní cíl – vyprojektovat, postavit, vyrábět a možná i provozovat letadla s vertikálním startem pro 4 pasažéry. Chcete letět z vlastní zahrady přímo na chorvatský ostrov za 2 hodiny? Se Zuri žádný problém. Zuri se trochu vymyká našim ostatním investicím, ale myslíme si, že občas je správné podpořit i velmi ambiciózní projekt. Snad brzy vás uvítáme na palubě!
Image

Munipolis

Do projektu Mobilní rozhlas Ondřeje Svrčka jsme vstoupili v roce 2018 – Mobilní rozhlas je nejrozšířenější české řešení pro komunikaci obcí s občany a nahlašování občanských podnětů, používá je dnes přes 1 300 českých obcí. V roce 2020 jsme společně připravili strategii mezinárodní expanze, která odstartovala v roce 2021 s cílem získat zákazníky v prvních 5 dalších zemích. Součástí expanze je i přejmenování společnosti a projektu na nový brand Munipolis.
Image

jenprace.cz

Jenprace.cz je druhý největší pracovní portál v Česku, který měsíčně navštíví na milion uživatelů a najdete na něm inzeráty od více než 4 000 firem. Od roku 2017 je naším společným cílem poskytnout firmám výhodnější a kvalitnější služby než monopolně postavené pracovní portály, které se za poslední let téměř nezměnily. Víme, že pracovní trh se mění a my chceme být těmi, kteří jej pomohou změnit.

Image

LitFin

LitFin je středoevropským průkopníkem v takzvaném litigačním financování. Princip je jednoduchý - výměnou za podíl z vysouzené či smírně dohodnuté částky uhradí LitFin veškeré náklady žalobce související s daným sporem. To přispívá k vymahatelnosti a dostupnosti práva pro individuální poškozené - a právě to je také jeden z důvodů, proč je máme v portfoliu. Druhým je nadšení, ambice a drive Maroše a jeho týmu.

Image

Semantic Visions

František za námi přišel ve velmi těžké situaci. Jeho tehdejší startup Newstin prodělal desítky miliónů investorů i jeho vlastních peněz a hrozila mu exekuce jeho vlastního domu, kterým ručil za firemní úvěr. Rychle jsme byli schopni pochopit, jaký potenciál v původní technologii vězí a silně věřili jejímu obchodnímu potenciálu. Odkoupili jsme pohledávku, získali aktiva původní firmy a založili jsme firmu Semantic Visions s naší dodatečnou investicí na její rozvoj. František firmu dále vedl a společně jsme intenzivně pracovali na komercializaci. Po několika pivotech vznikl produkt Supplier Risk, kterým lze monitorovat hrozby dodavatelského řetězce z veřejných zdrojů, které Semantic Visions kontinuálně monitoruje ve 12 jazycích včetně čínštiny, arabštiny nebo ruštiny. Dnes jej využívá více než 200 velkých světových firem a v roce 2019 narostly tržby Semantic Visions meziročně o 100 %. Navíc nás nesmírně těší, že se Semantic Visions aktivně podílí na boji s dezinformačními kampaněmi ve spolupráci s NATO.
Image

TeamIT

Honza, Michal a Petr nás oslovili s myšlenkou projektu na agilní outsourcování ICT specialistů. Společně se velmi rychle podařilo vybudovat společnost, která zvedla laťku na celém trhu a nabízí ICT specialistům nejlepší podmínky spolupráce, velkou řadu atraktivních pracovních příležitostí a komplexní systém vzdělávání. Úspěšný vstup na trh potvrzují i čísla – teamIT hned v prvním roce svého fungování dosáhl obratu zhruba 150 milionů Kč.
Image

DaVinci TS

Alex nás oslovil se svou vizí digitalizovat segment B2B cestování. I dnes je běžné, že cestovní kanceláře poptávající služby pro desítky klientů u hotelových cítí jednají prostřednictvím platforem, které využívají tisíce agentů komunikujících často telefonem. Davinci celý systém zjednodušuje, zlevňuje a zrychluje a my pevně veříme, že z Davinci se stane plnohodnotná b2b alternativa Bookingu.
Image

Agdata

Jiří s partnery se snaží digitalizovat české zemědělství, které z velké části spoléhá na papírovou evidenci a rozličné často nespolupracující systémy. AgData lze využít pro komplexní řízení podniku jako celku, sledování a zabezpečení zemědělské techniky, sledování zvířat a stavu půdy. Výsledkem je efektivnější a levnější provoz farmy a v neposlední řadě i snížení spotřeby použití hnojiv a dalších chemických prostředků. Platformu Agdata používá přes 2 000 českých farem.
Image

Daytrip

Tomáš s partnery na nás zapůsobil strukturovaností svou i celého týmu. Daytrip je globální platforma, která zajišťuje turistům meziměstské transfery s místními řidiči. Své služby nabízí ve více než 60 zemích na 6 kontinentech včetně USA. Daytrip poskytl své služby více než 581 000 cestujícím a vygeneroval příjmy ve výši 5,3 milionu EUR, realizované rezervace činily 21 milionů EUR.

Image

Poptávej.cz

Jakub vybudoval na českém trhu unikátní poptávkový systém spojující domácnosti poptávající různé typy služeb s firmami, které mají volné kapacity nebo se snaží o další růst. Unikátnost projektu spočívá v tom, že systém propojování firem a zákazníků je postaven na kvalitě a konkrétním zájmu firmy o poptávku. Nabídky jsou tak vypracovány a posílány v daleko vyšší kvalitě než je běžné na poptávkových systémech, kde jsou nabídky rozeslány všem firmám v daném oboru.
Image

Valuo

Radek postavil sofistikovaný nástroj na výpočet cen nemovitostí, který umožňuje snadno zjistit férovou hodnotu vlastního bytu či domu nebo si věřit, že kupovaná nemovitost je naceněna správně. Nástroj používají kromě koncových klientů i banky, realitní kanceláře a odhadci a poskytuje i neocenitelné informace o vývoji celého nemovitostního trhu a to jak na úrovni celé České republiky tak i lokálně na úroveň jednotlivých měst a čtvrtí.
Image

Favi.cz (exit 2022)

Na konci roku 2015 jsme se potkali s Honzou a Radkem nad jejich projektem Favi.cz – vyhledávačem pro nábytek a home decor, v té době dosahující obratu 200 tisíc Kč měsíčně. Rychle jsme pochopili velikost příležitosti, viděli v zakladatelích společnosti výborné a strukturované manažery a rovněž jsme věděli, čím můžeme přispět my – zkušeností s intenzivním škálováním podobného business modelu a zdravou mírou agresivity. Výsledek naší spolupráce? Favi mělo v roce 2021 tržby 750 milionů Kč, operuje v 9 zemích a patří mezi nejrychleji rostoucí internetové společnosti v Evropě (4. pozice v Deloitte Fast 50 2020). Favi jsme exitovali v roce 2022.

Purpose Ventures

Součástí Pale Fire Capital skupiny je i seed fond Purpose Ventures, který se zaměřuje na investice do ambiciózních technologických firem s vyšším smyslem než jen vydělávání peněz. Investujeme do oblastí Udržitelné prostředí, Zdravý život a Lidský potenciál. Partnerem fondu s kapitálem 100 milionů Kč je David Šiška.

Poznejte Purpose Ventures
Image

Hledáme nové zajímavé projekty

Pokud cítíte, že jste nám hodnotově podobní a máte zajímavý projekt, seberte odvahu a ozvěte se nám.
Rádi Vám nasdílíme velmi otevřeně náš názor a možnosti, jak projekt dále rozvíjet.

Pojďte to zkusit, stejně jako to tehdy udělalo Favi.