Přidejte se k našim lovebrandům

Semantic Visions

František za námi přišel ve velmi těžké situaci. Jeho tehdejší startup Newstin prodělal desítky miliónů investorů i jeho vlastních peněz a hrozila mu exekuce jeho vlastního domu, kterým ručil za firemní úvěr. Rychle jsme byli schopni pochopit, jaký potenciál v původní technologii vězí a silně věřili jejímu obchodnímu potenciálu. Odkoupili jsme pohledávku, získali aktiva původní firmy a založili jsme firmu Semantic Visions s naší dodatečnou investicí na její rozvoj. František firmu dále vedl a společně jsme intenzivně pracovali na komercializaci. Po několika pivotech vznikl produkt Supplier Risk, kterým lze monitorovat hrozby dodavatelského řetězce z veřejných zdrojů, které Semantic Visions kontinuálně monitoruje ve 12 jazycích včetně čínštiny, arabštiny nebo ruštiny. Dnes jej využívá více než 200 velkých světových firem a v roce 2019 narostly tržby Semantic Visions meziročně o 100 %. Navíc nás nesmírně těší, že se Semantic Visions aktivně podílí na boji s dezinformačními kampaněmi ve spolupráci s NATO.

Favi.cz

Na konci roku 2015 jsme se potkali s Honzou a Radkem nad jejich projektem Favi.cz – vyhledávačem pro nábytek a home decor, v té době dosahující obratu 200 tisíc Kč měsíčně. Rychle jsme pochopili velikost příležitosti, viděli v zakladatelích společnosti výborné a strukturované manažery a rovněž jsme věděli, čím můžeme přispět my – zkušeností s intenzivním škálováním podobného business modelu a zdravou mírou agresivity. Výsledek naší spolupráce? Favi má v roce 2020 tržby přes 750 milionů Kč, operuje v šesti zemích (a brzy přibudou další), a patří mezi nejrychleji rostoucí internetové společnosti v Evropě (4. pozice v Deloitte Fast 50 2020).

DaVinci TS

Alex nás oslovil se svou vizí digitalizovat segment B2B cestování. I dnes je běžné, že cestovní kanceláře poptávající služby pro desítky klientů u hotelových cítí jednají prostřednictvím platforem, které využívají tisíce agentů komunikujících často telefonem. Davinci celý systém zjednodušuje, zlevňuje a zrychluje a my pevně veříme, že z Davinci se stane plnohodnotná b2b alternativa Bookingu.

Aukro

Aukro bylo před lety synonymem pro obchodování na internetu. Po setrvalém ústupu z pozic se tehdejší majitel, polské Allegro, rozhodlo Aukro prodat. Koupil ho původní management s finanční podporou českých investorů. Následovaly dva strastiplné roky, které mj. zahrnovaly kompletní vývoj nové platformy, spoustu zklamaných uživatelů i další ekonomický propad. Po této době se situaci konečně podařilo stabilizovat. Nicméně situace byla dále velmi nestabilní, mezi společníky docházelo k neshodám o budoucí strategii, kvůli bankovnímu financování nebylo možné se nadechnout k expanzi. Po důkladné analýze situace jsme se rozhodli původní investory vykoupit, společnost rekapitalizovat a od základu přebudovat způsob jejího fungování organizačně, marketingově i prací s uživateli. V roce 2020 Aukro vyrostlo o více než 50 % a vrací se na své dřívější pozice.

Munipolis

Do projektu Mobilní rozhlas Ondřeje Svrčka jsme vstoupili v roce 2018 – Mobilní rozhlas je nejrozšířenější české řešení pro komunikaci obcí s občany a nahlašování občanských podnětů, používá je dnes přes 1 300 českých obcí. V roce 2020 jsme společně připravili strategii mezinárodní expanze, která odstartovala v roce 2021 s cílem získat zákazníky v prvních 5 dalších zemích. Součástí expanze je i přejmenování společnosti a projektu na nový brand Munipolis.

Zuri

Michal a jeho tým mají ambiciózní cíl – vyprojektovat, postavit, vyrábět a možná i provozovat letadla s vertikálním startem pro 4 pasažéry. Chcete letět z vlastní zahrady přímo na chorvatský ostrov za 2 hodiny? Se Zuri žádný problém. Zuri se trochu vymyká našim ostatním investicím, ale myslíme si, že občas je správné podpořit i velmi ambiciózní projekt. Snad brzy vás uvítáme na palubě!

Agdata

Jiří s partnery se snaží digitalizovat české zemědělství, které z velké části spoléhá na papírovou evidenci a rozličné často nespolupracující systémy. AgData lze využít pro komplexní řízení podniku jako celku, sledování a zabezpečení zemědělské techniky, sledování zvířat a stavu půdy. Výsledkem je efektivnější a levnější provoz farmy a v neposlední řadě i snížení spotřeby použití hnojiv a dalších chemických prostředků. Platformu Agdata používá přes 2 000 českých farem.
Image

UptimeRobot

UptimeRobot je jedna z největších globálních služeb pro monitorování provozuschopnosti (neboli uptimu) webových stránek. Služba UptimeRobot varuje před značnými potížemi, sleduje doby odezvy stránek, odhalí jakékoliv problémy s výkonem, a o všem Vás okamžitě informuje. Momentálně službu využívá více jak 1,2 milionů uživatelů.

DayTrip

Tomáš s partnery na nás zapůsobil strukturovaností svou i celého týmu. Daytrip je globální platforma, která zajišťuje turistům meziměstské transfery s místními řidiči. Své služby nabízí ve více než 60 zemích na 6 kontinentech včetně USA. V roce 2019 odbavil přes sto tisíc cestujících při obratu 400 milionů korun.

Poptávej.cz

Jakub vybudoval na českém trhu unikátní poptávkový systém spojující domácnosti poptávající různé typy služeb s firmami, které mají volné kapacity nebo se snaží o další růst. Unikátnost projektu spočívá v tom, že systém propojování firem a zákazníků je postaven na kvalitě a konkrétním zájmu firmy o poptávku. Nabídky jsou tak vypracovány a posílány v daleko vyšší kvalitě než je běžné na poptávkových systémech, kde jsou nabídky rozeslány všem firmám v daném oboru.

Scuk

Kamil nás svojí myšlenkou na komunitní farmářské tržiště zaujmul zejména proto, že sami máme zkušenosti s nedostatečným sortimentem kvalitních, zejména lokálních a biopotravin na menších městech. Scuk významně pomáhá malým výrobcům a farmářům, podporuje udržitelnost a lokální ekonomiku a jako bonus je to, že spojuje a výtváří sousedské komunity. Kamil se svým týmem odvádí vynikající práci a kvalitními potravinami zásobuje již zhruba 500 sousedských komunit po celé zemi.

TeamIT

Honza, Michal a Petr nás oslovili s myšlenkou projektu na agilní outsourcování ICT specialistů. Společně se velmi rychle podařilo vybudovat společnost, která zvedla laťku na celém trhu a nabízí ICT specialistům nejlepší podmínky spolupráce, velkou řadu atraktivních pracovních příležitostí a komplexní systém vzdělávání. Úspěšný vstup na trh potvrzují i čísla – teamIT hned v prvním roce svého fungování dosáhl obratu zhruba 150 milionů Kč.

Valuo

Radek postavil sofistikovaný nástroj na výpočet cen nemovitostí, který umožňuje snadno zjistit férovou hodnotu vlastního bytu či domu nebo si věřit, že kupovaná nemovitost je naceněna správně. Nástroj používají kromě koncových klientů i banky, realitní kanceláře a odhadci a poskytuje i neocenitelné informace o vývoji celého nemovitostního trhu a to jak na úrovni celé České republiky tak i lokálně na úroveň jednotlivých měst a čtvrtí.

Sportlito

Příběh Sportlita se začal psát na konci roku 2019. Na počátku stál Antonín Parma, dlouholetý kreativní ředitel společnosti Livesport a bývalý spolumajitel reklamní agentury Nydrle, který přišel s myšlenkou na vytvoření aplikace, jenž by učinila sledování sportu poutavějším pro mladou generaci. Antonín nás myšlenkou na vytvoření globální platformy rychlého sportovního zpravodajství pro mladé fanoušky nadchnul hned na první schůzce. Všichni partneři jsme v PFC sportovně naladění, ale v portfoliu jsme dosud neměli žádnou firmu, která by se sportem nějak zabývala.

ROUVY

Na Petrovi a Jiřím Samkových nás zaujalo především jejich nadšení pro sport a jejich motivace myšlenkou reálného cyklistického zážitku přímo doma. Právě skvělý zážitek z jízd byl spouštěčem pro naše seznámení se a krůčkem k zařazení ROUVY mezi naše firmy. Na ROUVY se nám líbí, že jde o startup z Vimperka, ale s globálním přesahem a uživateli jak v USA, Kanadě, Francii, tak Španělsku. Navíc jde o další firmu věnující se sportu, a tak je nám velmi blízký. 

mubi

Srovnávač pojištění Mubi vznikl v roce 2019 a má za cíl zjednodušit výběr a rozhodování při výběru toho nejlepšího pojištění. Díky naší zkušenosti s vybudováním české jedničky ePojisteni.cz a zkušenostem z dalších trhů, můžeme pomoci s rozvojem Mubi opravdu efektivně. Online zákaznické služby jsou navíc rychle rostoucím segmentem, který nás baví. Ambicí Mubi i nás je být v Polsku jedničkou na trhu.

Purpose Ventures

Součástí Pale Fire Capital skupiny je i seed fond Purpose Ventures, který se zaměřuje na investice do ambiciózních technologických firem s vyšším smyslem než jen vydělávání peněz. Investujeme do oblastí Udržitelné prostředí, Zdravý život a Lidský potenciál. Partnerem fondu s kapitálem 100 milionů Kč je David Šiška.

Ozvěte se!
Image

Hledáme nové projekty i členy týmu

Pokud cítíte, že jste nám hodnotově podobní a máte zajímavý projekt, seberte odvahu a ozvěte se nám. Rádi Vám nasdílíme velmi otevřeně náš názor a možnosti, jak projekt dále rozvíjet.
Pojďte to zkusit, stejně jako to tehdy udělalo Favi.
Ozvěte se!