Společnost Aukro nově povede Peter Topor

PFCNovinky

Praha, 9. ledna 2023 – Největší český aukční portál Aukro.cz vede od 1.1.2023 Peter Topor. Dosavadní CEO Jan Sadílek v působení v Aukru pokračuje, nově má na starosti oblast Sběratelství a Starožitnictví a stává se marketingovým ředitelem. 

Aukro posiluje svůj management tým. Do role CEO Aukro nastoupil Peter Topor, který dosud působil ve společnosti GymBeam a dříve také v e-commerce společnostech Shoptet a Footshop. Úlohou Petra Topora bude pokračovat v nastavené strategii a zajistit další růst firmy novými rozvojovými projekty. Zaměří se zejména na produktovou a geografickou expanzi, prodej vráceného zboží z e-shopů a další zlepšování Aukra pro prodávající i kupující na počítači i mobilu. 

I přes obecně pomalejší růst e-commerce sektoru v minulém roce vyrostlo Aukro v obratu na 4mld Kč, spustilo službu bezpečné platby mezi zákazníky a je proto nejbezpečnější platformou pro prodej použitého zboží v ČR. Aukro zjednodušilo přímé doručování mezi zákazníky skrze Zásilkovnu a Balíkovny, představilo nové kolekce aukcí a je připraveno na expanzi na Slovensko.

Jan Sadílek se nyní přesouvá do role marketingového ředitele a zároveň povede rozvoj největší kategorie firmy Starožitnosti, Umění a Sběratelství, kde se chce soustředit i na dražby exkluzivnějších sběratelských předmětů. Letos začne Aukro nabízet zboží z této kategorie v rámci expanze na další evropské trhy a propojí tak sběratele napříč zeměmi.

“Aukro patří mezi velmi úspěšné projekty v našem Pale Fire Capital portfoliu, za 2,5 roku se nám podařilo zdvojnásobit jeho obrat. Abychom dokázali v takovém růstu pokračovat, budeme spouštět více nových projektů a hledat další cesty k novým zákazníkům. Sběratelství, Starožitnosti a umění dnes představují přes 60 % obratu firmy, proto na nich budeme nadále stavět. Tyto kategorie jsou skutečnou vášní Honzy Sadílka a jsem rád, že Honza bude šéfem jejich rozvoje. Peter Topor přináší do firmy novou manažerskou sílu, která nám umožní systematicky pracovat na realizaci spousty dalších velkých plánů Aukra s cílem dosáhnout v blízké budoucnosti 10 mld obratu prodaného zboží”, říká David Holý, partner Pale Fire Capital (PFC).