Stavíme technologický tým o desítkách lidí pro transformaci Grouponu

PFCNovinky

Přebíráme ještě aktivnější roli v transformaci Grouponu, která je dnes již prioritou celé skupiny. Po zapojení našich partnerů Dušana Šenkypla a Jana Barty do představenstva posilujeme vlastními lidmi i management společnosti a stavíme silný technologický tým s cílem transformovat strategii celé společnosti.

Do vedení Grouponu nově nastupuje na pozici Interim CTO Vojtěch Ryšánek, který dosud působil v roli CTO společnosti Aukro a byl důležitou součástí transformace kdysi ztrátového Aukra. Vojta Ryšánek nově povede technický vývoj Grouponu, na kterém se dnes podílí vyšší stovky vývojářů. Jednou z jeho priorit bude zefektivnit fungování globálního technického týmu a snížit celkové náklady na technologickou část firmy.

Zároveň začíná s naší pomocí budovat silný technologický tým s cílem vytvořit novou technologickou platformu pro 10 evropských zemí a přinést rychlejší nasazování nových funkcí a především kvalitnější zákaznickou zkušenost. Všechny hledané pozice máme vypsané na StartupJobs.

“Zapojení Vojty do managementu Grouponu je jedno z prvních veřejných oznámení na významných pozicích. V řádu týdnů plánujeme oznamovat další jména v klíčových oblastech. V příběhu Grouponu vidíme silnou paralelu s Aukro, které mělo historicky velmi silnou značku a pozici na trhu, ale postupně svou pozici ztratilo. Aukro se nám během necelých tří let podařilo více než zdvojnásobit na více než 3 miliardy Kč v hodnotě zobchodovaného zboží a dostat firmu do silné profitability a věříme, že se nám to podaří zopakovat i s Grouponem. Mám upřímnou radost, že součástí tohoto transformačního příběhu budou další kvalitní lidé z Česka a věřím, že dále posílíme sebevědomí a sebedůvěru Čechů budovat projekty s globálním zásahem,“ říká Dušan Šenkypl, partner Pale Fire Capital.

PFC tedy aktivně pomáhá nejen s nastavením strategie a produktu, ale pomáhá doplňovat i klíčové členy vedení veřejně obchodované společnosti ve Spojených státech. Cílem je otočit současný klesající trend hodnoty Grouponu, který má přes 20 milionů uživatelů a prodá služby a zboží za více než 44 miliard Kč ročně. „Ze zkušenosti Slevomatu víme, že EBITDA marže může dosahovat až 25%. Našim cílem proto není nutně jen růst tržeb, ale zvýšení celkové profitability firmy, kde vidíme velký prostor,“ doplňuje Dušan Šenkypl.

“Jsem nadšený z nové výzvy, která je řádově větší než v Aukru. Vidíme v Grouponu spoustu příležitostí, které chceme rychle využít. Proto jsme se rozhodli postavit silný technický tým, kam celkem hledáme až 40 lidí. Budujeme kompletní delivery centrum – tedy sadu rolí se startupově orientovaným mindsetem a drivem věci posouvat kupředu – od senior vývojářů se znalostí Typescript, Node.js, React, architektů s důrazem na škálovatelná Kubernetes-first řešení, Product Ownery, Delivery inženýry, DevOps a QA role. Tento tým významně pomůže celou transformaci urychlit. Navíc do globálního týmu hledáme Java vývojáře, Delivery manažery ideálně se zkušeností s provozem v Cloudu, agilních transformací a Jiry pro pomoc s posunutím stávající platformy,” říká Vojtěch Ryšánek, Interim CTO Groupon.

Celý transformační proces probíhá v úzké spolupráci se CEO Kedarem Deshpandem, který dříve působil téměř 11 let ve společnosti Zappos a poslední rok je ředitelem Grouponu.

Rozšířené o odpovědi Vojty Ryšánka čtěte na CzechCrunch.