Seznamte se s týmem

Jádro Pale Fire tvoří Dušan Šenkypl, David Holý a Jan Barta. Skupina velmi pracovitých patriotů s bohatými zkušenostmi z byznysu, které baví budovat, vylepšovat, sdílet a investovat. Sdílet know-how, věnovat zdroje, čas a energii aktivním, kreativním, talentovaným lidem, kteří mají zájem poctivou prací tvořit lepší svět a zastávají vysoké morální hodnoty. Jsou zapálení do rozvoje svého i firem, zároveň se chtějí vyhnout zbytečným slepým uličkám. Mají touhu se dále učit, růst, naslouchat, posouvat své firmy, aby pro ostatní vytvořili lepší podmínky pro práci a lepší místo pro život. A právě takové lidi Pale Fire Capital pro spolupráci hledá, těm chce být dobrým partnerem v byznysu.

Image
Dušan Šenkypl - Partner at Pale Fire Capital

Specializuje se na nastavení efektivních a škálovatelných organizačních struktur, obchodní týmy a vývoj produktu. Vytvořil několik globálních ecommerce a technologických projektů používaných více než 200 miliony uživatelů. Od roku 2008 budoval ePojisteni.cz a NetBrokers holding, dominantního fintech hráče s téměř 500 zaměstnanci, kterého v roce 2018 koupila německá mediální skupina Bauer Media. Aktivně sportuje a část svého času pravidelně alokuje na neziskové projekty.

 
 
Image
Jan Barta - Partner at Pale Fire Capital

Věnuje se vyhledávání a analýze investičních příležitostí. Vedle toho se rád podílí na strategii portfoliových společností nebo např. evaluováním příležitostí a hrozeb našich firem. Již během studií na University College London se Jan věnoval internetovým businessům, kdy využíval svoji kreativitu a strategický nadhled. Část svého času pravidelně alokuje na neziskové projekty.

 
 
Image
David Holý - Partner at Pale Fire Capital

Tvoří marketingové strategie portfoliových společností. Od roku 2004 se věnuje e-commerce product developmentu, byl mj. produktovým manažerem projektu AVG Toolbar s 225 miliony instalací po celém světě. Od roku 2008 budoval ePojisteni.cz a byl 10 let jeho CMO a CEO Tarifomatu. Transformuje marketingové strategie Aukra a obchodní i produktové procesy v globálním projektu Munipolis/MobilníRozhlas.

 
Image
Petr Krajíček - Partner at Pale Fire Capital

Jeho doménou jsou především účetní a daňové aspekty a veškerá administrace a administrativa firem a transakcí. Spolupracovat s Janem Bartou začal před více než 10 lety ve společnosti Elephant Orchestra a řešil s ním za tu dobu celou řadu jeho investičních projektů. Některým firmám z portfolia realizuje finanční řízení i jiné backofficové agendy. Ve volném čase je Petr principálem divadelního spolku LASO.

 
 
Image
Jiří Ponrt - Partner at Pale Fire Capital

Jirkovým hlavním úkolem je řízení financí Pale Fire Capital, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí. S týmem CFOs a analytiků se věnují finančnímu rozvoji portfolia, ale i pomoci firmám tam, kde na to zatím sami nestačí. Ve svém volnu se kromě rodiny věnuje sportům a cestování.

 
 
Image
Tomáš Šikola - Chief Analytics Officer

Tomáš se zaměřuje na vyhledávání a analýzu investičních příležitostí na privátních i veřejných trzích. Mimo to pomáhá portfoliovým firmám růst prostřednictvím průzkumu konkurence, nastavováním datových procesů a datové analýzy. Před nástupem do PFC vedl makroekonomické modelování mezinárodního obchodu v Department for International Trade ve Velké Británií. Vystudoval Peking University v Číně a University of Kent ve Velké Británií. Baví ho cestování s batohem na zádech, lyžování a nepohrdne dobrým vínem.

Image
Adam Slabý - CFO

Prvním Adamovým projektem bylo převzetí finančního řízení Aukro, následně si převzal finance na úrovni celého Pale Fire Capital a nastavil zásadní procesy napříč celou skupinou. Od 2022 se věnuje finančnímu řízení projektu Rouvy. Adam je u nás nejdelší dobu a na Pale Fire Capital ho baví dynamika řízení, schopnost rychlého rozhodování a různorodost portfolia. Mimo PFC se věnuje i vlastní firmě v oblasti cenové regulace ve zdravotnictví a ve volném čase hraje tenis.

Image
Rostislav Moric - CFO

Rostislav se u nás věnuje finančnímu řízení portfoliových firem. Rosťa působil jako CFO pro Favi a aktuálně jako CFO pro Aukro. Pozici finančního ředitele navázal na své zkušenosti z finančního a business controllingu v několika firmách v Česku a Německu. Ve volném čase rád cestuje a aktivně se zajímá o startupy. 

Image
Petra Nulíčková - HR manager

Petra pro PFC vede HR, stará se o naše sociální sítě a firmám z portfolia pomáhá s nastavením jejich HR strategie, produktu a hiringem klíčových rolí. Petra stojí i za náborem našeho týmu. Na PFC ji baví různorodost aktivit, neustálé učení se, tým top-level seniorních kolegů a provázanost HR s byznysem. Ve volném čase přednáší na vysokých školách, píše HR blog, ráda čte a pěstuje květiny.

Image
Barbora Němcová - HR support

Barbora v PFC působí na pozici  HR support - vyhledává pro nás kandidáty, zpracovává podklady pro výběrová řízení a pomáhá s HR projekty. O HR a právo se mimo jiné aktivně zajímá i ve svém volném čase prostřednictvím různých kurzů a workshopů. Mezi její další koníčky patří však i čtení knih, ale také třeba střelba a cestování. Nejraději se však věnuje svým dětem.

Image
Nikola Herejková - Financial controller

Nikola svou profesní dráhu zahájila v Unipetrolu, zkušenosti dále sbírala V Assa Abloy a FlexTecsu. V PFC působí jako finanční kontrolor, zaměřuje se na uzávěrky, interní reporting a ekonomické analýzy. V PFC ji oslovila možnost profesního a osobního rozvoje po boku zkušených leaderů. Tato stále pozitivní dívka holduje sportu, je 4násobnou mistryní světa v kickboxu.

Image
Jana Čivrná - Executive asisstant

Jana je první osoba, kterou při vstupu do PFC potkáte. Stará se o to, abychom se v práci měli dobře a nic nám nechybělo. Má na starost office management, zpracování faktur a podkladů pro partnery, vypomáhá finančnímu týmu a zastřešuje komunikaci s dodavateli. Ve volném čase se věnuje rodině, cyklistice, ráda čte a cestuje.

Přemýšlíte o tom, že se k nám chcete přidat?

Podívejte se na seznam aktuálně nabízených pozic. Nenašli jste pozici, která by se pro vás hodila? Nevadí! Zašlete nám životopis nebo odkaz na LinkedIn a motivační dopis.

Těšíme se!