Navýšení objemu dluhopisů na 750 milionů Kč

PFCNovinky

Před týdnem jsme oznámili vydání dluhopisů. Během jediného týdne se původně plánovaný objem 500 milionů Kč vyprodal, a tak navyšujeme objem na 750 milionů Kč. „Jsme potěšeni důvěrou, kterou v nás investoři vložili – je to pro nás velká odměna naší dosavadní práce v budování Pale Fire Capital. O peníze našich investorů se budeme starat s nejlepším svědomím, budování PFC bude pokračovat na stejných principech jako doposud,“ komentoval rychlost odezvy Jan Barta jeden ze zakládajících partnerů fondu.

Nabídku dluhopisů jsme oznámili koncem září. Cílem bude posílení stávajícího portfolia, které se zaměřuje převážně na e-commerce a technologie, a dále ho rozšířit. „Jde o přelomový milník na naší cestě postavit největší středoevropskou technologickou private equity skupinu. Hledáme investory, kterým nabízíme bohaté zkušenosti, schopnost analyzovat trendy, přenášet mezioborové know-how,” říká Barta. Věříme, že díky našim bohatým zkušenostem z byznysu, zálibu v budování firem a sdílení know-how dokážeme posouvat další firmy a pomáhat jim růst.

Naší další velkou motivací je díky velikosti Pale Fire Capital zásadně zvednout naši podporu neziskových aktivit. Jan Barta k celému tématu poskytl delší rozhovor pro CzechCrunch.