Pale Fire Capital kupuje českou firmu VirtualTraining se světovou aplikací ROUVY

PFCNezařazené

Kupujeme českou firmu Virtual Training, která stojí za aplikací pro indoor trénování jízdy na kole a běhání ROUVY.

Obě firmy mají rozsáhlé zkušenosti s on-line prostředím, hluboké znalosti trhu a disponují zkušenými týmy. Vzájemné synergie při zachování agilního podnikatelského přístupu jsou předpokladem k dosažení vytyčených cílů – posílit tým, podpořit další rozvoj aplikace ROUVY, naplnit ambici jedničky mezi světovými mobilními aplikacemi virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce a překročit dvoumilionovou hranici komunity aktivních uživatelů ve výhledu pěti let.

”Od počátku jsme motivováni myšlenkou reálného cyklistického zážitku přímo doma. Ušli jsme obrovský kus cesty a nyní tento pocit umožňujeme i díky unikátní technologii Augmented Routes. Jsme přesvědčeni, že nabízíme uvěřitelný zážitek a skvělou zábavu, a to chceme dokázat dalším pokročilým, ale i příležitostným cyklistům, triatlonistům a běžcům po celém světě. Proto jsme se spojili se zkušenou investiční skupinou PFC a věříme, že společně vybudujeme silný globální byznys, který dokáže propojit svět indooru a outdooru a přitáhne ke sportu ještě více lidí různých zkušeností a věku,” uvádí CEO VirtualTraining s.r.o. Petr Samek.

„S ROUVY jsem se jako uživatel seznámil v době Covid lockdownu. Že jde o český projekt jsem zjistil až po ujetí stovek kilometrů ve virtuálním prostředí Alp a Itálie. Petr Samek s kolegy odvádí skvělou práci, která může směle konkurovat těm nejlepším na světových trzích. Ambice dostat se na úplnou světovou špičku a extrémně zábavný a pozitivní produkt, nás následně spojily a vyústily v úzkou spolupráci. I ostatní partneři v PFC jsou fandové sportu, proto máme upřímnou radost, že můžeme podpořit další fázi rozvoje,“ říká za Pale Fire Capital Dušan Šenkypl.

Investoři i vývojáři mají s aplikací velmi ambiciózní plány – chystají se přepsat čelo žebříčku aplikací pro cyklisty, kterou prozatím vede aplikace ZWIFT, online tréninková jednička z USA. Vloni uživatelé ROUVY najeli přes 58 milionů kilometrů, letos za první pololetí už bezmála 49 milionů. Nicméně cíl pro letošek je velmi ambiciózní – 150 milionů kilometrů.

Tréninková aplikace je druhým rokem partnerem největšího seriálu triatlonových závodů na světě IRONMAN a etapových závodů Tour de Suisse (a čistě digitálního seriálu závodů Digital Swiss 5). Petr Samek upozorňuje také na spolupráci se španělskou La Vueltou. “S třetím nejznámějším cyklistickým silničním etapákem na světě intenzivně jednáme o dlouhodobé spolupráci a připravujeme unikátní koncept digitální La Vuelta. Slibuji, že fanoušci budou z nových možností nadšení a profesionální jezdci budou mnohem blíže ke své komunitě podporovatelů.”

Tým ROUVY tak bude zásadně posilovat a otevře řadu zajímavých pozic – a to nejen do Vimperku a do Prahy. Zakladatelé firmy, bratři Jiří a Petr Samkovi, plánují otevřít pro své zaměstnance a spolupracovníky pracovní prostor také v Brně.

S rostoucími ambicemi hledá ROUVY zkušené a motivované vývojáře, marketingové a produktové specialisty se zaměřením na B2C, ale i odborníky na UI/UX design apod., ať už jsou odkudkoliv.

„Jedním z důležitých úkolů je udělat ROUVY zábavnější a jednodušší pro nováčky. Vedle simulace pracujeme i na onboardingu, gamifikaci a kariérním systému. To vše znamená nároky na produktový tým, vývojáře a marketing. Rozhodně se nenudíme,“ uzavírá Jiří Samek, CTO ROUVY.

Detailnější článek si můžete přečíst v Hospodářských novinách nebo na Road Cycling.