Finance Pale Fire Capital bude řídit Jiří Ponrt

PFCNovinky

Do Pale Fire Capital na pozici finančního ředitele skupiny nastupuje bývalý CFO Alza.cz Jiří Ponrt. Jeho hlavním úkolem bude řízení financí skupiny, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí. 

Pracovité talentované a ambiciózní lidi s vysokými morálními hodnotami a chutí učit se, růst, pomáhat, naslouchat, sdílet know-how a touhou odpovědně budovat a kultivovat naši společnost – takové lidi PFC hledá nejen do firem ve svém portfoliu, ale i k sobě do core týmu.

Jiří Ponrt má rozsáhlé a mnohaleté zkušenosti s finančním řízením firem včetně zákaznických finančních služeb a implementací různých platebních metod, a to lokálně i globálně. Podílel se na růstu Alza.cz, kde vedl 7,5 let finance a vybudoval zde více než stočlenný pracovní tým. S tímto týmem stál mimo jiné u zavedení plateb kryptoměnami či řady inovativních finančních služeb, spadaly k němu i aktivity pro 10 evropských trhů. Jiří působil několik let ale i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Řídil vícekanálové podnikání například v oblastech FMCG či farmacie.

„Finanční rozvoj portfolia, důraz na dlouhodobý růst a podpora finančního řízení jsou pro nás klíčové aktivity. Rozhodli jsme se svěřit vedení těchto aktivit Jiřímu Ponrtovi, neboť nás přesvědčil svými mnohaletými pracovními zkušenostmi, expertizou i profesními kvalitami a vedle toho nám sedí i jeho osobnost sportovce se smyslem pro fair-play,“ uvedl Dušan Šenkypl, partner PFC.   

„Po posledních více než 7 letech na jedné pozici, byť ve velmi dynamicky rostoucí firmě, jsem cítil silnou potřebu změny a dalšího růstu. Nástup do PFC vnímám zejména jako obrovskou příležitost rozšířit své znalosti a také jako prostor pro předání toho, co jsem se v dosavadním životě naučil. Mým cílem bude pomoci růst skupině i jednotlivým firmám v portfoliu a podporovat je při naplňování globálních ambicí. Těším se na pestrý tým, atraktivní obsah práce a zajímavé filantropické aktivity, kterým se skupina věnuje,“ doplňuje Jiří Ponrt, finanční ředitel skupiny PFC.

Jiří Ponrt vystudoval VŠE v Praze a ACCA. Zkušenosti s finančním řízením, dynamickým prostředím či implementací inovativních služeb doma i v zahraničí nasbíral například ve skupině Danone/Nutricia, CK Fisher nebo Alza.cz. Za své aktivity byl Ponrt oceněn – v roce 2016 se umístil v prestižní soutěži TOP CFO v České republice na 2. místě, o rok později na 3. místě. 

Jiří Ponrt je ženatý, má dvě děti. Odpočívá aktivně při sportu, rád jezdí na horském kole, plave, lyžuje a cestuje – je klasický “batůžkář”, nejraději cestuje mimo turistické oblasti.

Pro další novinky nás sledujte na LinkedIn.